Home » Idėjos, Verslas » Kur gauti pinigų jaunam verslui?

Kur gauti pinigų jaunam verslui?

Pradedantiems verslininkams – patarimai, kaip gauti finansavimą (video)

„Kiekviena verslo idėja prasideda nuo to, kad reikia ieškoti pinigų, kaip ją įgyvendinti. Pradžioje apėjome gimines, jie mums padėti negalėjo. Vienoje parodoje sužinojome apie ES paramą, pradėjome aiškintis, kaip ją gauti, o šiandien jau turime barą“, – savo patirtimi dalijasi „Trip“ baro vienas savininkų Algirdas Rumšas.

Kur gauti pinigų jaunam verslui? Į šį pradedantiems verslininkams dažnai kylantį klausimą atsako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuoto „Sėkmės recepto“ reportažo herojai: „Verslumo skatinimo“ programa pasinaudojęs A. Rumšas ir kelių ES paramą verslui administruojančių įstaigų atstovai.

„Jaunas verslas gali gauti kompleksinę paramą – 86 tūkst. litų siekiančią „Verslumo skatinimo fondo“ paskolą, kai kompensuojami 95 procentai palūkanų. O tam, kad nereikėtų įkeisti tėvų buto, namo ar kito turto, suteikiamos 80 proc. siekiančios specialios garantijos“, – pasakoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Reportaže kalbinti bendradarbystės centro „HUB Vilnius“ nariai pasakoja, kad jauni žmonės nori kurti verslą, nes tai yra smagu, nes norima savarankiškumo. Jiems antrina ir patyręs verslininkas, šokolado karaliumi pramintas „AJ šokolado“ savininkas Algimantas Jablonskas. „Kai manęs paklausia, kada tu dirbi, aš sakau niekada. Aš tiesiog gyvenu savo gyvenimą. Man būna labai sunku, būna daug streso, įtampų, bet aš džiaugiuosi tuo, ką darau“, – sako jis.

Trumpame interviu A. Jablonskas dalijasi savo prisiminimais apie verslo pradžią:

Apie ES finansavimo galimybes ir praktinius aspektus – vaizdo reportaže „Kur gauti pinigų jaunam verslui?

Pavasarį bus pristatyti 9 reportažai apie skirtingas ES programas ir galimybes. Visi jie bus paskelbti interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *